LAZER TEDAVİSİ (HILTERAPİ)

  Yüksek Yoğunluklu Lazer, kanıtlanmış tıbbi prensiplere dayanan devrim niteliğinde bir teknolojidir.
•             Lazer kuvvetlendirilmiş ışın tedavisidir. Fizik tedavide geçmiş yıllarda kullanılan lazerler; çıkış güçleri oldukça düşük olan (mili watt’larla ölçülen) lazerlerdi.
•             Bu lazerlerin dalga boyları 632-904 nm arasında olduğu için doku içinde etki derinlikleri 1,5- 5 cm dir. Etki derinliğini arttırmak istediğinizde sağlıklı dokularda olumsuz etkilere sebep oluyorlardı.
•             2003 yılında ABD de yeni nesil lazer olan Yüksek yoğunluklu Lazer (Hil Terapi) patent alarak fizik tedavide kullanılmaya başlanmıştır.
•             Yüksek yoğunluklu lazer 1064 nm dalga boylu, en üst sınıf (sınıf IV) lazerlerdir. Etki derinlikleri 6-12cm dir.
•             Yüksek yoğunluklu lazer tedavisinde (Hil terapi) amaç Ağrının geçici olarak giderilmesi değil. Hastanın kalıcı ve kesin tedavisinin yapılmasıdır.
•             FDA (Amerikan Gıda ve ilaç Dairesi) onaylı Hilterapia’nin yararları bilimsel olarak kanıtlanmış ve sağlık organları tarafından tasdik edilmiştir
•             Hil Terapi ile güvenli bir şekilde tepki vermeyen dokuları canlandırma ve diğer terapi yöntemlerinin yetersiz kaldığı patolojileri başarılı bir şekilde tedavi etmek mümkündür.
                Yüksek Yoğunluklu Lazer (Hil Terapi) in Diğer Tedavi Yöntemlerine Göre Avantajları:
 
-Derinin 6-12 cm altına kadar olan derin kaynaklı ağrıların tedavisinde kullanılır.
-Diğer yöntemler ile tedavi edilemeyen dokular yeniden canlandırılarak tedavi edilebilir.
-İlk seanstan itibaren ağrının hafifletilerek, vücut fonksiyonları kısa sürede eski haline getirilebilir.
-Hiçbir yan etkisi yoktur.
-Ağrısızdır.
-Etkisi uzun sürelidir