Yüksek Yoğunluklu Manyetik Alan Tedavisi


Temassız iyileşme ve zindelik sağlanıyor

Eklemler arasındaki bağların bağlantı noktalarına ligaman adı verilmektedir. Yüksek yoğunluklu manyetik alan tedavisinde verilen akım, ligamanlara kadar ulaşmakta ve kemikleri tutan  bağları stimule etmektedir. Kişi bu akımı ilk 30 saniye sanki küçük darbeler alıyormuş gibi hisseder; ancak herhangi bir temas yoktur. Akım dalgaları eklemleri izometrik olarak çalıştırmaktadır. Uygulanan yüksek yoğunluklu manyetik alan tedavisi, en derin alanlara etki eden ve hastada hiçbir yan etki oluşturmayan bir tedavidir. Girişimsel bir uygulama değildir, manyetik alan etkileşimine dayanan fiziksel bir tedavi metodudur.
                                                                    
Dokular iyileşiyor ve yenileniyor

3 tesla gücü ile derin dokular dahil; ağrı hissedilen bel, sırt, omuz gibi vücudun her bölgesine ve MR’a girebilen herkese güvenilir bir şekilde uygulanabilmektedir. Tedavi ile uygulanan bölgede nöronal uyarım ve dolaşım artışını sağlanmaktadır. Bu artış, bölgedeki hücre zarı fonksiyonlarını  düzenlemektedir. Verilen akım ile kemik, kıkırdak, kas hücreleri üzerinde de stimulasyon sağlanmaktadır.


Omurga kaynaklı  ağrılarda  hızlı etki

Boyun, sırt, bel ağrıları  günümüz yaşam koşullarında sık karşılaşılan problemlerdir. Haftada 2 gün, 8-10 dakika uygulanacak bir terapi ile tedavi başarısını arttırmak mümkündür. Sadece ağrı olan bölgeler için değil istenirse kas ve ligaman bağları kuvvetlendirmek amacı ile de uygulanabilir. Kan akışını hızlandırma, dokularını güçlendirmek amacı ile spor ve masaj gibi rutin olarak uygulanabilir. 
 
 
Whatsapp İletişim Hattı